Вшануймо пам’ять жертв Голодомору в Україні!

Вшануймо пам’ять жертв Голодомору в Україні!

Українською катастрофою ХХ століття називає сучасна громадська думка голодомор 1932 – 1933 років в Україні.Терор голодом, запроваджений сталінським тоталітарним режимом в Україні, заподіяв смерть мільйонам хліборобів. Адже від голоду, масових репресій і депортацій Україна втратила більше ніж за роки Першої світової та громадянської воєн. За приблизними підрахунками (офіційної статистики своїх злочинів сталінська репресивна машина, зрозуміло, не вела) прямі людьські втрати України внаслідок Голодомору склали майже 4 млн. осіб, непрямі (втрати ненароджуваності) - понад 6 млн. На Черкащині в наслідок Голодомору загинуло близько 300 тисяч людей.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

«Володар душі свого народу»
2009-03-11 16:32:00

«Володар душі свого народу»

9 березня у День народження Т.Г.Шевченка починаючи з ранку до його могили на Чернечій горі в Каневі прибувають делегації, приходять люди щоб віддати шану та вклонитися Великому Кобзареві.

     Напевне зайве буде говорити про те що відчуває кожен українець до цього геніального співвітчизника. І дійсно, Україна має такого поета, якого не має жодна країна, жоден народ. Творчість Шевченка отримала високу оцінку серед видатних діячів світу:
Росія. К.С.Станіславський:
„Твори Шевченка переживуть віки і вічно будитимуть в сердцях людей благородні почуття.
     Я пригадую, з яким благоговінням вперше прочитав російською мовою „Кобзар”, важко було без хвилювання читати цей чудовий за своєю художністю, яскравістю та соковитістю мови й патетики твір. У ньому була вся душа Шевченка, його думки, ідеї його серця. Я схиляюсь перед Шевченком – поетом, послідовним борцем за щастя людини. У Шевченкові я бачу і відчуваю всю красу людської душі, це справжній співець свого народу. Ми, росіяни, глибоко співчуваємо стражданням українського народу і віримо, що сонце нового щасливого життя засяє над Україною, і її змучене сердце розкриється в усій своїй чарівності, шелестінні золотих українських ланів, у могутній народній творчості, в талантах його прекрасного вільнолюбивого народу”.
     Польща. Мар\'ян Якубець:„ [... ] він був найбільш народним поетом з усіх великих поетів світу. З цього погляду український поет був вищим за Міцкевича, Пушкіна, бо виражав прагнення найширших народних мас. [...] Поезія Шевченка була явищем єдиним і неповторним. Немає для неї відповідника в світовій літературі. Поет відчув і відтворив єдину і неповторну долю свого народу [...] був володарем душі свого народу, його совісті .
     Румунія. Єусобіу Камілар:„Можна сказати що великий поет належав тільки іншим і ніколи собі самому [...] От тому з усією вдячністю ми в думці звертаємося сьогодні до старого Дніпра і Канева, де покоїться прах дорогої нам людини. Хай ти будеш створений хоч з каменя, а все ж здригнешся, дізнавшись про жертвоздатність цієї людини: його життя є високою моральною школою для всіх і головним чином для молодого покоління. Ось чому Тараса Шевченка повинні глибоко вивчати найширші маси всіх народів."
     Франція. Шарль Стебер: „Тараса Григоровича Шевченка завдяки його надзвичайній творчій обдарованості і глибокій гуманності можна назвати поетом світового значення." „Кобзаря" [...] вивчають напам\'ять, плачуть, читаючи його. В бідній хаті цю книгу бережуть як реліквію."
     США. Поль Робсон:„Цей великий поет належить усьому світові."
Рокуелл Кент:„Я американський художник і американець плоттю і кров\'ю[...] Ваш Шевченко це мій Шевченко. Я люблю і ціную Шевченка."
     Л. Толопко: „Кажуть, що для українців Шевченко більш як геніальний поет - він душа українського народу, відбиток його історії." [...] він цілком правильно вважається співцем свободи.”
     Сірія. Хасіб Аль-Кайалі:„Його життя – школа добра і правди. Саме життя його (Шевченка), вивчення цього життя є школою добра, справедливості і мужності."

     Життя Т.Г.Шевченка, його твори не втратили своєї цікавості і актуальності до сьогоднішнього часу. З нагоди 195-ти річчя з дня народження Т.Г.Шевченка готується до друку нова біографічна книга про Т.Г.Шевченка. Унікальністю цього твору є те що життєвий шлях Кобзаря відображений у віршованій формі.
„Таку своєрідну форму викладу обрав навмисне, щоб полегшити сприйняття. Книга містить багатий довідковий матеріал. Гадаю, що багато хто знайде у пропонованій праці чимало цікавого, і образ Кобзаря постане яснішим і милішим” – говорить автор книги Анатолій Передерій, історик за фахом, який працював в Канівському музеї Т.Г.Шевченка, тривалий час досліджував його біографію та творчість.
     Автор є головою первинного осередку Канівської міської організації Єдиного Центру. Члени організації підтримують його та активно допомагають у виданні книги.

 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"