Вшануймо пам’ять жертв Голодомору в Україні!

Вшануймо пам’ять жертв Голодомору в Україні!

Українською катастрофою ХХ століття називає сучасна громадська думка голодомор 1932 – 1933 років в Україні.Терор голодом, запроваджений сталінським тоталітарним режимом в Україні, заподіяв смерть мільйонам хліборобів. Адже від голоду, масових репресій і депортацій Україна втратила більше ніж за роки Першої світової та громадянської воєн. За приблизними підрахунками (офіційної статистики своїх злочинів сталінська репресивна машина, зрозуміло, не вела) прямі людьські втрати України внаслідок Голодомору склали майже 4 млн. осіб, непрямі (втрати ненароджуваності) - понад 6 млн. На Черкащині в наслідок Голодомору загинуло близько 300 тисяч людей.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Білик: не дамо розтягти Україну на шматки !
2009-02-14 14:34:00

Білик: не дамо розтягти Україну на шматки !

Єдиноцентристи одностайні в тому, що рішення про продаж стратегічних об’єктів, особливо в умовах економічної кризи, є злочином проти народу України

    Сьогодні багато розмов точиться навколо наповнення державного бюджету. Звичайно, що механізмів його наповнення достатньо, однак більшість з них суттєво фінансово навантажують працездатну частину населення України.
    Одним із безболісних способів наповнення державного бюджету, за висновками урядових спеціалістів, є приватизація державних підприємств, з низьким рівнем прибутковості.
    З цим не можна не погодитися, однак в усьому повинна бути міра та здоровий глузд. Тому викликає обурення позиція урядовців щодо необхідності продавати державне майно з метою «збереження» економіки країни.
    Про яке збереження економіки країни може йти мова якщо в таких ідеях практично повністю відсутня перспектива для країни: створення нових підприємств, нових робочих місць, нових товарів тощо?
    Ми неодноразово чули про рейдерські атаки проти окремих підприємств, про те, що рейдерство – це вже система злочинного бізнесу. А як назвати рішення щодо приватизації «Укртелекому» та частини обленерго? Назва одна – це рейдерство проти народу України, його безпеки та довіри владі.
    Вважаємо, що за роки незалежності чимало «корумпованих» підприємців отримали від народу України довготермінові кредити, шляхом фактичного привласнення підприємств (хто шляхом придбання акцій, хто на корумпованих торгах, чи в інший злочинний спосіб), що колись були в державними.
    Все, колись державне, будувалося за рахунок бюджету країни, що наповнювався працею багатьох поколінь громадян України.
    Як один із способів наповнення бюджету можна розглянути пропозицію щодо перегляду механізму приватизації держаних підприємств. Продавати виключно тільки ті підприємства, що є збитковими. Мотивація щодо відсутності на цих підприємствах ефективного менеджменту неприйнятна. Що, не в одних вищих навчальних закладах здобувалася освіта? Чи повністю знищена система підготовці фахівців за держзамовленням? Якщо таких фахівців немає, то навіщо витрачаємо державні кошти для підготовки фахівців для приватних структур?
    Наступне: необхідно запровадити механізм продажу підприємств за ціною не нижче їх балансової вартості. Адже в такі підприємства вкладено державні гроші, гроші, що зароблені працею багатьох простих українців. І якщо балансова вартість є великою, то давати можливість новим власникам розрахуватися впродовж 30, 40 чи 50 років. Головне повернути вкладені кошти.
    Держава повинна докладно проаналізувати корупційні схеми приватизації державних підприємств, дати оцінку і забезпечити повернення коштів зароблених громадянами України, що вкладалися в будівництво та розвиток таких підприємств до бюджету країни. А якщо вистачить сміливості  законотворцям, - то й здійснити перерахунок ціни приватизованих об"єктів.
    Єдиний Центр та його члени одностайні в тому, що рішення про продаж стратегічних об’єктів, особливо в умовах економічної кризи, є злочином проти народу України. Це свідчить про недієздатність та непрофесіоналізм, тих хто виголошує такі рішення. Таких менеджерів слід усувати від розгляду цих питань, а їхні злочинні дії повинні стати предметом розгляду судових органів країни.

Керівник секретаріату Черкаської регіональної організації Єдиного Центру – Сергій Білик Черкаського регіонального секретаріату Єдиного Центру

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"