Вшануймо пам’ять жертв Голодомору в Україні!

Вшануймо пам’ять жертв Голодомору в Україні!

Українською катастрофою ХХ століття називає сучасна громадська думка голодомор 1932 – 1933 років в Україні.Терор голодом, запроваджений сталінським тоталітарним режимом в Україні, заподіяв смерть мільйонам хліборобів. Адже від голоду, масових репресій і депортацій Україна втратила більше ніж за роки Першої світової та громадянської воєн. За приблизними підрахунками (офіційної статистики своїх злочинів сталінська репресивна машина, зрозуміло, не вела) прямі людьські втрати України внаслідок Голодомору склали майже 4 млн. осіб, непрямі (втрати ненароджуваності) - понад 6 млн. На Черкащині в наслідок Голодомору загинуло близько 300 тисяч людей.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

2009-12-15 12:18:00

Володимир Космина: „Відкриті виборчі списки вигідні громаді, а не політичним „вождям””

…різницю між словом і ділом щодо відкритих передвиборчих списків:

— Всі кандидати в Президенти говорять про відкриті партійні списки, але досі це питання не розглянуто в парламенті. Ще в березні 2009 року група депутатів від „Єдиного центру” внесла законопроект Виборчого кодексу, в якому передбачалося запровадження відкритих списків, і де викладені основні засади проведення президентських, парламентських і місцевих виборів. На період президентської гонки, це питання відійшло на другий план. Тому ми звертаємося обласних організацій всіх парламентських партій у Черкаській області для того, щоб обговорити це питання на круглому столі. „Єдиний центр” вирішив ініціювати звернення обласних організацій політичних партій до кандидатів у Президенти. Сьогодні кожен із кандидатів має певні повноваження, кому як не їм, повпливати в парламенті на прийняття  рішення про запровадження відкритих списків? Подивимось, хто і як на це звернення прореагує. Одна справа – говорити та обіцяти, а інша – робити. Якщо кандидати на зустрічах із людьми говорять про відкриті списки, про скасування неоторканності – в чому проблема, дайте вказівку по вертикалі підтримати цю ініціативу. Тоді ваші слова не будуть розходитися з вашими справами!

 

…те, чому політикам невигідні відкриті списки:
—Тому що кожен із цих політиків усвідомлює - по списках проходять далеко не ті особи, які сьогодні мають авторитет і за яких будуть голосувати люди. Невигідно „вождю”, щоб усі знали, хто є в його списку. Невигідно „вождю” мати некерованого депутата. Пам'ятаєте, як виключали депутатів із БЮТу, які заявляли вголос про свою позицію? Галасу було на всю Україну. А чому так? Якщо я пройшов за списком, то що – хіба я не маю права голосу? Я що, повинен робити тільки те, що скажуть? Якщо ми обираємо Іванова чи Сидорова, то ми вправі з нього запитати, а він вправі висловити точку зору громади в парламенті. Сьогодні цього немає, бо є лінія партії  - і все, ти не маєш права вийти за її межі! Розумієте, це вигідно „вождям”, але це не вигідно громаді. Ми обираємо депутатів просто для того, щоб вони були присутніми в парламенті, чи для того, щоб вони відстоювали наші інтереси? Вважаю правильним, якщо будуть відкриті партійні списки. Скажімо, йдуть вибори до 201-го округу. Люди йдуть голосувати і бачать поїменно: от такий-то кандидат йде від блоку Тимошенко, такий-то – від „Нашої України”, оцей – від Соціалістичної партії, і так далі. І тоді не „вожді” призначають депутатів, а громада їх обирає.

 

…доцільну систему місцевих виборів:
—Моя точка зору – на місцевих виборах має діяти мажоритарна система. Щоб люди знали, за кого вони голосували. Я вважаю дуже правильним, коли в депутатському корпусі представлені всі: і працівники освіти, і медицини, і житлово-комунальної галузі, і комерційних структур. Ви памятаєте, як у 90-х роках формувався депутатський корпус? Це були дійсно ті люди, які вже чогось у житті досягли, і вони вболівали за Черкаси та вирішували проблеми, які були важливими для громади. Тому не треба далеко ходити, не треба довго думати, — треба взяти те, що було, і повернути його назад. Якщо зробили закриті списки і це не дало результату – давайте повернемо те, що було, і що давало громаді користь. Ми будемо діяти послідовно. Січень-лютий – це період формування виборчих списків, далі починаємо кампанію по виборах до місцевих рад. Коли ми сформуємо списки кандидатів у депутати до місцевих рад – ми опублікуємо їх у пресі. Щоб люди бачили, хто балотується від „Єдиного центру”, - не тільки перша пятірка, а всі інші. Ми будемо зважувати всі свої можливості, і виставляти дійсно таких людей, яких знають, які мають авторитет, і яких люди будуть підтримувати. Ми не будемо набирати 60 кандидатів до міської ради. Ми наберемо той кількісний склад, який пройде, і щоб люди бачили, що ці люди досягли в своєму житті.

 

 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"