Вшануймо пам’ять жертв Голодомору в Україні!

Вшануймо пам’ять жертв Голодомору в Україні!

Українською катастрофою ХХ століття називає сучасна громадська думка голодомор 1932 – 1933 років в Україні.Терор голодом, запроваджений сталінським тоталітарним режимом в Україні, заподіяв смерть мільйонам хліборобів. Адже від голоду, масових репресій і депортацій Україна втратила більше ніж за роки Першої світової та громадянської воєн. За приблизними підрахунками (офіційної статистики своїх злочинів сталінська репресивна машина, зрозуміло, не вела) прямі людьські втрати України внаслідок Голодомору склали майже 4 млн. осіб, непрямі (втрати ненароджуваності) - понад 6 млн. На Черкащині в наслідок Голодомору загинуло близько 300 тисяч людей.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

2009-12-09 13:07:00

На вибори – за відкритими списками

Наступні парламентські і місцеві вибори мають відбуватися за новою системою, тобто за відкритими списками. Про це йдеться у зверненні Черкаських організацій політичних партій до кандидатів у Президенти України.

     Єдиний Центр пропонує
Ініціатором такого звернення стала політична сила Єдиний Центр. Про це минулого тижня повідомив голова Черкаської обласної організації Єдиний Центр Володимир Космина:
– Сьогодні дуже багато говорять про систему відкритих списків, але досі в парламенті це питання не розглянуто. Ще у березні група депутатів Єдиного Центру внесла законопроект виборчого кодексу, але у період президентської гонки ця тема відійшла на другий план, бо сьогодні йде боротьба за основне крісло в державі. Але ми знову порушуємо це питання, бо після президентських виборів виникнуть глобальні сумніви щодо того, чи буде діяти парламент.
Тому Єдиний Центр звернувся до всіх політичних сил Черкаської області, аби обговорити це питання на круглому столі. До речі, такі засідання проходять не лише на Черкащині, а й в усіх інших областях України.
Основний акцент Єдиний Центр зробив на ті політичні сили, які представлені фракціями у Верховній Раді та чиї представники балотуються у Президенти України.
– Звернення буде направлене до Юлії Тимошенко, Віктора Януковича, Віктора Ющенка, Петра Симоненка та Володимира Литвина, – зазначив Володимир Космина. – Кому, як не цим кандидатам приймати рішення або впливати у парламенті на їх ухвалення? Кожен із нас зацікавлений, щоб на виборах до місцевих рад люди знали, хто є кандидатами у депутати. Бо ті перші п’ятірки, які будуть на біг-бордах це одне, але ж нас цікавить, і хто криється далі. Тому ми виступаємо з такою ініціативою.
Обговорення, але не з усіма
На круглий стіл, який відбувся 7 грудня, черкаська обласна організація Єдиний Центр запросила всі політичні сили області. Але частина місцевого політичного бомонду проігнорувала цей захід. Зокрема, на запрошення не відреагували у черкаській обласній організації «Наша Україна», у Черкаському обласному відділі Партії регіонів, у Черкаській обласній організації компартії України та в Черкаській обласній організації ВО «Батьківщина».
     Натомість частина черкаських політичних організацій виявила бажання обговорити звернення та поставити під ним свій підпис. Зокрема, це Черкаська обласна організація Соціалістичної партії України, Черкаська обласна організація Української народної партії, Черкаська обласна організація партії «промисловців і підприємців України» та інші.
На думку черкаських політиків, система відкритих списків сприятиме більшій відповідальності політиків перед виборцями, оскільки потрібно буде більше з ними спілкуватися, сприятиме якісному формуванню депутатського корпусу, оскільки до нього потраплятимуть лише ті політики, які користуються авторитетом в округах тощо.
– Результатом нашого звернення має бути закріплення кожного депутата за виборчим округом, – зазначила під час обговорення документа представник Черкаської обласної організації Соціалістичної партії України Олена Задорожна – Таким чином можна буде побачити, як людина працює, чи приносить користь партії та громаді. За нашими підрахунками, у такий спосіб на 70 відсотків можна змінити політичну еліту.
У понеділок, 7 грудня, такі звернення підписали в усіх областях України. Політики сподіваються, що за сприяння кандидатів у Президенти внести необхідні законодавчі зміни щодо відкритих списків удасться ще до Президентських виборів.

 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"